TR
EN
Hakkımızda

Erta'nın 1984 yılında ithalat ile başlayan ticari faaliyetleri zamanla üretim ağırlığı kazanmış olup 1988 yılından itibaren tamamıyla üretime odaklanmıştır. Artan talepler doğrultusunda, genişleyen ürün gamı ve yeni vizyonunu yansıtmak amacıyla, firmamız 1992 yılında üretim sahasını genişleterek Erta Elektromekanik İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti. ismini almış ve 2015 yılında nevi değişikliği neticesinde unvanı Erta Elektromekanik İmalat San. ve Tic. A.Ş. olmuştur.

Erta bünyesinde gazla çalışan cihazların ateşleme ve emniyet sistemlerinin komponentleri (Pilot Grubu, Elektrod, Termoeleman, Elektrikli Çakmak, Pilli Çakmak, Piezo Çakmak, Gaz Püskürtme Memesi, Microswitch) üretilmektedir.

Erta kuruluşundan bugüne, vizyonu ve yönetim şekli sayesinde Türkiye pazarında lider bir tedarikçi konumuna gelmekle birlikte, halihazırda 4.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesisinde 30'dan fazla ülkeye ihracat yaparak uluslararası satışlarını her geçen gün arttırmaktadır.

Hedefimiz; en yüksek kalitedeki ürünleri, kendi bünyemizde imal ettiğimiz otomasyon makinelerinin de yardımıyla rekabet edebilen fiyatlarla pazara sunarak sadece Türkiye'de değil tüm dünyada en iyi tedarikçi konumuna gelmektir. 

Hedeflerimize ulaşabilmek için YALIN ÜRETİM ve ENDÜSTRİ 4.0 iki temel araç olarak benimsenmiş ve 2014 yılında başlayan yalın üretim faaliyetleri süregelen dönemde tüm ERTA bünyesine yayılarak bir kültür hâline gelmiştir.