TR
EN
TERMOELEMAN

ERTA 1990 yılından bu yana farklı tiplerde termoeleman üretimi yapmaktadır.

Standart termoeleman üretiminin yanı sıra müşteri talepleri doğrultusunda; tutma süresi, kapatma süresi ve mV değerleri gibi parametreler göz ününe alınarak özel termoeleman üretimi de gerçekleştirebilmektedir.

 

Mevcut CNC ve makine parkımız sayesinde; talep edilen tüm bağlantı burçları, rakorlar, somunlar vb. iç bünyemizde imal edilebilmektedir. Yine, bünyemizde imalatı yapılan özel otomasyon makineleri tarafından her türlü boyda ve farklı termo uçlar kullanılarak standart, hızlı tip ve çok hızlı tip termoeleman üretilebilmektedir.

 

"Termoeleman" Nedir? 

Termoeleman gazla çalışan ev aletlerinde kullanılan emniyet cihazlarının önemli bir parçasıdır. İki farklı metalin bir uçta kaynak edilmesinden oluşur. Termouç ısıtıldığında, elektromotiv kuvvet (EMF) üretilir. Üretilen bu milivoltaj gaz valfindeki elektromagnetin açık tutulmasını sağlar. Pilot alevi herhangi bir sebeple kapanırsa, termoeleman soğuyarak mV üretmemeye başlar. Bu da elektromagnetin enerjisinin kesilerek valfi kapatmasına ve gazın ana brülör ile pilottan akmaya devam etmesinin önlenmesini sağlar.

FAST-ON VALF BAĞLANTILI
KOAKSİYEL VALF BAĞLANTILI
RAKOR VALF BAĞLANTILI
AMBALAJLI